• Farmasi Satış Kazancı

Farmasi‟ye kayıt işlemini gerçekleştirdiğinizde, özel bir indirim oranı alarak işinize başlarsınız. Bu indirim oranı, size katalog fiyatının altında belirlenmiş bir satın alma imkanı sunar. Bu oran ürün gruplarımıza göre farklılık gösterir.

Dr. C. Tuna Ürün Grubunda: %40 indirim

Makyaj Ürün Grubunda: %30 indirim

Aksesuar ve Dış Tedarikte : %15 indirim

Nutriplus : %40 indirim

Bu oranlar sizin küçük bir yatırımla, hem yüksek kazanç hem de tasarruf elde edeceğinizi gösterir.

Bir örnekle açıklamak gerekirse; sizin Dr. C. Tuna ürün grubundan 100 TL ile satın aldığınız ürünün katalog fiyatı 140 TL dir. Bunun anlamı ise; 100 TL‟lik yatırım ile net 40 TL kazancınız olduğunu gösterir.

  • Farmasi Kişisel Kazanç:

Kişisel Kazanç, ekibinizle birlikte elde ettiğiniz kariyer seviyesinde, sizin kendi kişisel alışverişinizden indirim ile birlikte elde ettiğiniz kazançtır.

Bir örnekle açıklamak gerekirse; ekibinizle birlikte %21 seviyesine ulaştınız ve toplamda 1.000 TL lik kişisel alışveriş yaptınız. 1.000 TL X %21 = 210 TL/brüt kişisel kazanç elde edersiniz.

Bununla birlikte, 1.000 TLP değerindeki kişisel alışverişinizin toplam katalog değeri ise 1.400 TL olacaktır. Tam 400 TL indirim/tasarruf elde edeceksiniz. Tebrikler.

  • Farmasi Grup Kazancı

Grup Kazancı, sizin aktif olarak kayıt yaptığınız size doğrudan bağlı grup üyelerinizin grup seviyesine göre satışlarından(cirolarından) elde edeceğiniz kazancı gösterir.

Bir örnekle açıklamak gerekirse; siz iki kişiyi aktif olarak kayıt ettiniz. Onlarda 2‟şer kişiyi aktif olarak kayıt ettiler. Burada sizin grup kazancınız, kayıt ettiğiniz 2 kişinin, grupleri ile birlikte toplamda elde ettikleri satışın seviye farkı prim kazancı ve kişisel kazancınızın toplamından oluşur.

Siz; kişisel ve/veya grup kazancınıza göre farklı kazanç oranlarına ve grup seviyelerine ulaşabilirsiniz. Bu seviyeler aşağıdaki gibi olmaktadır;

  • %3; 500 TLP – 1.499 TLP
  • %11; 4.000 TLP – 7.999 TLP
  • %18, 12.000 TLP – 17.999 TLP,
  • %7; 1.500 TLP – 3.999 TLP
  • %15; 8.000 TLP – 11.999 TLP,
  • %21; 18.000 TLP ve üzeri,

Grup Kazancımı Nasıl Hesaplarım

Sizin grup priminiz, sizin kaydettiğiniz ve yalnızca size doğrudan bağlı olan birinci nesil girişimcilerinizinden elde ettiğiniz seviye farkı(%-yüzde fark olarak bilinir) kazancınızı ifade eder.


Siz, seviye farkı yarattığınız her birinci nesil seviyenizden grup primi almaya hak kazanırsınız.


Grup kazancı, sizin seviyeniz ile size doğrudan bağlı birinci nesliniz arasındaki seviye farkının, ekibinizin grup cirosu ile çarpılması sonucu bulunur.


Bir örnekle açıklamak gerekirse, sizin %21 seviyesine ulaştığınızı düşünelim. Size doğrudan bağlı birinci neslinizde ise 17.500 TL grup cirosu ile %18 seviyesinde Enver ve 11.500 TL grup cirosu ile %15 seviyesinde Özlem bulunuyor.


Şimdi birlikte Enver ve Özlem‟den elde edeceğiniz grup kazancınızı hesaplayalım.
Sizin seviyeniz %21. Enver %18 ve Özlem %15

FARMASİ’de 18.000 TL grup seviyesine ulatığınızda %21 müdür ya da direktör unvanına ulaşırsınız. Grup priminizi hesaplarken, sizin seviyeniz ile size birinci neslinizdeki gruplarınız arasındaki seviye farkı olduğunu yukarıda anlatmıştık. Sizin, birinci neslinizdeki gruplarınızda %21 grup seviyesine ulaştıklarında, artık bu gruplarınızdan grup primi alamazsınız.

Siz %21 oldunuz, size doğrudan bağlı Enver ve Özlem de %21 müdür ya da direktör unvanına ulaştılar. Enver ve Özlem %21. Siz de %21 siniz. %21- %21= 0.

Enver ve Özlem‟den artık grup primi elde edemiyorsunuz. Ancak sizin için daha sağlam ve süreklilik gösteren bir başka kazancınız var. Bu kazancın adı Lider Yetiştirme Primi. Artık birinci neslinizde sizing ve gruplarınızın yetiştirdiği tüm %21, %18, %15 seviyelerinden lider yetiştirme pirimi elde edeceksiniz.


Siz, her yeni unvanınız ile birlikte farklı oranlarda lider yetiştirme kazancı elde edeceksiniz.

FARMASİ KAZANÇ PLANI